Święte Imperium (Przykład opisu królestwa)

Go down

Święte Imperium (Przykład opisu królestwa)

Pisanie  Asha on Czw Sie 09, 2018 3:19 pm

ŚWIĘTE IMPERIUM SOKOŁA
ZNANI JAKO
Rycerze Światłości
BARWY
Lazur, Biel, Złoto
STOLICA
Sokole Gniazdo
W SKRÓCIE
Święte Imperium to państwo teokratyczne chronione przez średniowiecznych rycerzy i mnichów. Jego mieszkańcy wyznają Elratha, Smoczego Boga Światła, który obdarza ich magicznymi mocami związanymi z jego żywiołem. Ich celem jest prowadzić życie zgodnie z ideałami Elratha - Prawdą i Czystością, kształtować świat na jego podobieństwo oraz rozprzestrzeniać jego uświęcone Światło.
POŁOŻENIE GEOGRAFICZNE
Od swego powstania Imperium było podzielone na kilka regionów. Imperialna stolica jest w ich środku, otoczona sześcioma Księstwami, a każde z nich ma własne cechy. Większość Imperium pokrywają żyzne ziemie uprawne i faliste wzgórza. Tereny rolnicze są dobrze nawodnione, gdyż przez krainę przepływa kilka dużych rzek. Na północy teren wznosi się, aż do formy pasma górskiego. Z kolei starsze, niższe góry znaleźć można na południowym zachodzie.
STRUKTURA SPOŁECZNA
Święte Imperium jest państwem teokratycznym ze strukturą feudalną. W teorii Święty Imperator posiada władzę absolutną, lecz w praktyce kraina jest podzielona na sześć Księstw i na niezliczoną liczbę baronii - do tego stopnia, że Imperator spędza wiele swego czasu na pilnowaniu swoich szlachciców. Często zdarza się, że przynajmniej jeden z tych regionów jest w trakcie jakiejś rewolty, choć rzadko kiedy są one poważne lub krwawe. Kościół Elratha dzierży znaczącą polityczną władzę i nawet najmniejsze wioski zawsze mają świątynię blisko ich centrum. Kapłani mogą się żenić, choć nie są do tego zachęcani.
Aniołowe nie pełnią żadnych oficjalnych ról w Imperium, za wyjątkiem czasów kryzysu, kiedy otrzymują tymczasowe zadania. Przez większość czasu działają jako doradcy i konsultanci, posiadając wysokie, lecz tylko honorowe tytuły. Rycerze rekrutują się z szeregów szlachty oraz ambitnych społecznie kupców. Wzrost znaczenia klasy średniej nastąpił głównie w miastach i wielu z nowobogackich handlarzy szuka sposobu na zbliżenie swych rodzin do rodów szlacheckich, głównie poprzez małżeństwa.
Większości chłopów nie obchodzi, kto ma władzę. Chcą tylko zająć się swoim własnym życiem, co każdemu ułatwia wiele spraw.
GŁÓWNA FILOZOFIA
"Prawo i Porządek" przed "Dobrem i Miłosierdziem". Prowadzeni przez Aniołów, wybrańców Elratha, dzieci Świętego Imperium wierzą w niedoskonałą naturę własnego ducha, który powinien być oczyszczony światłem Elratha. Ich celem jest prowadzenie życia godnego przebaczenia Elratha, kształtowanie świata na jego obraz i podobieństwo oraz rozprzestrzenianie jego świętego światła.
RELIGIA
Mieszkańcy Świętego Imperium to głównie Ludzie, którzy swą lojalność przenieśli z Ylatha, Smoka Powietrza na Elratha, Smoka Światła. Jako że Aniołów pozostało niewielu, Święte Imperium jest teraz głównym ośrodkiem kultu Elratha.
MAGIA
Wspierani przez nielicznych Aniołów, którzy jeszcze pozostali, mieszkańcy Świętego Imperium modlą się do Elratha w zamian za błogosławieństwa i cuda, jakimi ich obdarza. W tym systemie wierzeń moc magiczna jest proporcjonalna do ich wiary. Aniołowie są nieco inni. Ponieważ są jedną ze starszych ras, bezpośrednio związaną z Elrathem, mają oni wrodzony talent do Magii Światła i jej głównych zasad: Prawdy, Sprawiedliwości oraz Perfekcji.
ARCHITEKTURA
Architektura w Imperium jest zróżnicowana i bogato zdobiona. Każdy centymetr jest pokryty rzeźbami, pomnikami i tym podobnymi. Preferowanym materiałem budowlanym jest kamień wraz z białym marmurem do pokrywania zewnętrznych fasad świątyń i budynków religijnych. Większość miast jest zbudowanych wokół centralnie położonego zamku i baszty, a domy szlacheckie najczęściej są chronione murami i przynajmniej jedną wieżą obronną.
NA POLU BITWY
Konni rycerze stanowią najciężej uzbrojone jednostki uderzeniowe Imperium. Wspierani są przez ciężkozbrojną piechotę (Obrońców, znanych z dyscypliny i koordynacji bojowej) oraz broń długodystansową (siejących postrach kuszników).
Każdy szlachcic jest odpowiedzialny za utrzymanie, wyposażenie i szkolenie miejscowych poborowych i lekkiej piechoty. Cała armia zaś jest pod rozkazami tego szlachcica, który został w danym momencie wyznaczony przez Imperatora do tej roli.
W teorii każdy z nich może zostać wyznaczony. W praktyce bardzo niewielu dostaje kiedykolwiek szansę dowodzenia armią - Imperator po prostu nie ufa wielu swoim wasalom na tyle, by dać im taką władzę.


Ostatnio zmieniony przez Asha dnia Czw Sie 09, 2018 5:26 pm, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Asha
Admin

Liczba postów : 12
Join date : 31/07/2018

http://legendsofashan.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach